istorie kapely Alternátor se začala psát 1. ledna 2005, konkrétně asi ve čtyři hodiny odpoledne. V té době se tři kluci po vopici, Pepa Veleta, Ondra Hájek a Tomáš Medek dohodli že založí rockovou kapelu. V té době jsme se už nějaký ten rok pohybovali v prostředí rockové muziky a pod přímým vlivem kapely Bowden. Tomáš Medek měl hrát na bicí, Ondra Hájek na kytaru a Pepa Veleta na baskytaru. Se zpěvem to ještě nebylo rozhodnutý. V té době to byl jen takový nápad, který měl daleko k realizaci. Ale ta věc se docela začala brát vážně a vznikl prapůvodní základ kapely Pepa V. - Ondra H. - Tomáš M.
      Časem se k nám přidali Martin Veleta, bratr Pepy a Radek Marušák. Po příchodu nových lidí se začala překopávat sestava.  Ondra Hájek a Martin Veleta měli své pozice kytaristů jasné, tam nebylo pochyb. Probíraly se takové šílené alternativy, jako Radek alias bubeník a Tomáš Medek - zpěvák. Žádné tyhle kombinace se nijak nechytly. Pomyslně dohodnutá sestava vypadala takto: 
Josef Veleta: zpěv, Ondřej Hájek: kytara, Martin Veleta: kytara, Radek Marušák: baskytara, Tomáš Medek: bicí

  
   Chvíli se přemýšlelo, že bychom obsadili Michalu Vladykovou jako zpěvačku, ale pak z toho sešlo. Kapela si tak roztroušeně hrála, bez jediné organizované zkoušky. Základní změnu sestavy změnil odchod bubeníka Tomáše Medka. Ne že by nic neuměl ale nějak nám to s ním nesedělo. Z Pepy Velety se tak stal zpívající bubeník. V téhle sestavě měla taky kapela první oficiální zkoušku (12.3.2005).
    Kapela značně ovlivněna punkovým stylem od Visacího Zámku začala tvořit a skládat i vlastní hity. On celý první rok existence kapely byl veden v punk stylu. Vznikly písničky jako Já mám pech, Neplatič a Trabant
    Kapela pořád sháněla zpěváka, protože bubeníkovi Pepovi Veletovi se zpívat nechtělo. Přece jen ho to dost omezovalo v rozvíjení bubenických schopností. Ondra Hájek se tedy rozhodl, že některé písničky bude zpívat za něj, čímž se stal částečným a později jediným zpěvákem kapely.
    Kapela dále zkoušela a časem se přidal Rostislav Veleta (na klávesy), který ze začátku zaskakoval na všech nástrojích, když to bylo potřeba. Později se začalo bavit i o sborech, kterých se nakonec ujali Martin a Radek.
    Během času se i trošku změnil styl hudby z absolutního punku na takovou směsici. Skládali se písničky jako je S tebou. Asi po roce a čtrvt si Alternátor zahrál v Senožatech pár písniček na ne moc povedené akci kapely Bowden, jen tak pro sebe. Následovalo další, premiérové vystoupení na Vystrkově u Humpolce, jako předkapela Bowdenu. I přes nízkou návštěvnost tato akce dodala energii pro novou tvorbu. Přes léto 2006 se začalo skládat hodně nových písní (Alternátor, Nech mě jít, Vrakoviště...)
   Kapela začala přemýšlet o natáčení demo CD. Do toho přišla další akce na Horce nad Sázavou. 
   Zdálo se, že kapela je v nejlepším období své dosavadní existence, tuto domněnku však ukončil odchod Radka Marušáka. Ale to už jsme v současnosti a další vývoj kapely Alternátor je ve hvězdách. Demo CD se kvůli odchodu basáka odložilo. 
   Po Radkovo odchodu se kapela marně snažila najít basáka a veškerá aktivita kapely se na dva měsíce zastavila. Bez zkoušek a ničeho jiného. Nakonec se vše vyřešilo vzhledem k možnostem nejvhodnější alternativou. Klávesák R. Veleta, který hrál jen v několika málo písních vystřídal nástoj a stal se tak novým baskytaristou. Od té doby kapela zkouší a dává dohromady celý repertoár, který dosáhl v určitém smyslu určitých změn. V současnosti se už vše dolazuje a Alternátor snad zanedlouho bude schopen vyrazit na nějakou akci a do studia k natáčení již zmíněného dema.

Aktuální sestava:
Ondra Hájek kytara, zpěv
Martin Veleta kytara, sbory
Rostislav Veleta baskytara, zpěv, sbory
Pepa Veleta bicí

Tuto historii sepsal Ondřej Hájek